SİTEMİZ ERSAĞ'IN RESMİ İNTERNET SİTESİ DEĞİLDİR. ANCAK ÜYE KAYDI YAPMAYA VE ÜRÜN SATIŞI YAPMAYA YETKİLİDİR

Kimyasal Deterjanların Zararları

Kimyasal Deterjanların Zararları

KİMYASAL DETERJANLAR

1.Kullandığımız temizlik ürünlerindeki kimyasal ham maddelerin yer altı ve yer üstü sularımızı kirlettiğini hiç düşündünüz mü ?

Evet                                   Hayır

2.Kirlenen çevrenin sizi çocuklarınızı ve gelecek nesilleri ne kadar çok etkilediğinin farkında mısınız ?

Evet                                    Hayır

3.Satın aldığınız ürünlerin Türk malı olmasına dikkat ediyormusunuz ?

Evet                                    Hayır

4.Kullanım amaçlı aldığımız ürünlerin sağlığımıza ve çevremize zararlı olup olmadığına dikkat ediyormusunuz ?

Evet                                  Hayır

5. Satın aldığımız ürünlerin ödediğimiz paraya değecek kalitede olmasına önem veriyormusunuz ?

Evet                                  Hayır

6. Hepimiz çevreciyiz peki çevremiz için bir şey yapmaya var mıyız ?

Evet                                  Hayır

 ÇEVREYE DUYARLI TÜRKİYE  HALKINA TEŞEKKÜR EDERİZ.

VİZYONUMUZ

Siz değerli müşterilerimize üretimini ve dağıtımını yaptığımız % 100 yerli sağlıklı, doğal içerikli, çevreci ve ekonomik olan ürünlerimizi paylaşırken üstlenmiş olduğumuz “ Temiz ve Sağlıklı Bir Dünya “  misyonuna uygun olarak yılmadan yorulmadan sizlerle yeni ufuklara ilerlemektir. Hedef kitlemiz olan tüm insanlığa yer altı ve yerüstü kaynaklarımızı sağlık ve temizlik ihtiyacı için kullanırken, yarınlarımız dediğimiz çocuklarımıza daha sağlıklı ve güvenli yaşam alanları bırakmaktır.

Temizlik yaparken sağlığımıza ve Dünya’ya ne kadar zarar verdiğimizin farkındamıyız ? Günlük hayatımızda kullandığımız kimyasal içeren deterjanların zararlarını biliyormusunuz ?

Kimyasalların 26 saniyede tüm organlara geçtiğini biliyormuydunuz ? Kimyasal temizlik malzemelerinin diğer tesir ve etkisi ise çevre kirliliğidir. Bu ürünlerin içerisindeki  kimyasalların başlıca özellikleri bulundukları yerde ki oksijeni tüketmektir. Oksiyensiz yerde hayat olmaz. 1978’ de Marmara denizinde 126 balık çeşiti varken, bugün bu sayı 25 çeşite inmiştir. Bu gidişe son verilmezse 2050 yılına kadar denizde ki canlıların % 98 ‘inin  yok olacağı tahmin edilmektedir. Oxford başta olmak üzere Amerika’ da ki üniversitelerin açıkladıkları raporlardadır. Bazı yörelerde yapılan çalışmalar, içme sularında dahi çok yüksek miktarda deterjan olduğunu ortaya koymuştur.Her ne kadar vücudumuza giren kimyasalların günlük miktarı bilinmesede, bunun çok yüksek miktarlarda olduğu bilinmektedir. Bu nedenle biyodegredasyonu en hızlı olan deterjan kullanılmasının ülkemizde önemi büyüktür.

Yapılan araştırmaya göre çamaşır suyu, deterjan, parfüm, şampuan gibi maddeler reaksiyon sonucu kansorojen etki yapıyor.Amerika Çevre Koruma Kurumu (EPA) yaptığı araştırmada ev temizlik ürünlerinin dışarıdan gelen zehir toksinlerine göre üç kat daha fazla kansorojen etkiye sahip olduğunu ıspatlıyor. 15 yılın verilerini değerlendiren uluslar arası Kanser Kurumu (NCA) ev hanımlarının çalışanlara göre %54 daha fazla kanser riski taşıdığını belirledi. Bize dayatılan yaşam tarzında, olmazsa olmazların arasına sokulan deterjan nedir ? Çevre ve insan sağlığına getirdiği riskler nelerdir ? bu riskleri en aza indirmek için neler yapılabilir ?….

Sentetik temizlik ürünlerinin başlıcaları çamaşır, bulaşık deterjanları, sıvı sabunlar ve şampuanlardır. Bu temizlik ürünlerinin içindeki kimyasallar insan vücudunda ki karbon yapısını kırarak veya oksiyeni tüketerek, tamiri imkansız hastalıklara yol açar.Mikroplara karşı açıln amansız savaş mikroplardan fazla insanlara zarar vermiştir. Tuz ruhu, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı, leke giderici, beyazlatıcı, yumuşatıcı v.b mikropları nasıl anında yok ediyorsa akciğer ve beyin hücrelerinde aynı düzeyde üstelik doğrudan etkilemektedir. Solunum yoluyla vücuda karışan deterjanlar, beyin damarlarını, akciğerdeki bronşları ve alveolları eritir ve yıpratır, şişirir ve kana karışır.

Günlük yaşamda vücudumuz bugün ve her gün 75 bin yapay kimyasal maddeye maruz kalıyor. Gün boyunca bu maddeler derimizin gözeneklerinden vücudumuza sızıyor. Solunum yoluyla ciğerlerimize doluyor ve yiyecekler aracılığı ile sindirim sistemimize giriyor. Gün boyunca kimyasallarla temizlenen çamaşırları giyiyor gece boyunca halı, perde ve yastıklardan yayılan kimyasal maddeleri soluyoruz. Vücudumuzu hedef alan bu kimyasal bombardıman 21.yy yaşam tarzının kaçınılmaz bir yer etkisi. Şimdi bunların insan sağlığına ne gibi etkisi olduğu tartışılıyor. Sentetik temizlik ürünleri vücudumuza dokumadan gitsinler istiyorsanız yapılacak bir şey vardır.

A) Çamaşır makinenizdeki çamaşırları 8 ton su ile durulamanız gerekir.

B) Bulaşık makinelerinizdeki bulaşıkları 6 ton su ile durulamanız gerekir.

C) Banyoda şampuan body jel kullanmışsanız 2 ton veya 250 orta boy kova su ile durulanmanız gerekir.

Sonuç olarak medeniyet gereği olan temizlik ürünlerimizde kullandığımız deterjanların vazgeçilmez yararlarının yanında çevre kirlenmesi ve özellikle sağlığımız açısından zararlarından korunabilmek için üretimlerin kontrol altında tutulması zorunludur. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlığa ve çevre kirlenmesine en az zararlı bileşenlerin saptanıp bu standartlar dışında ürün üretimine izin verilmesi gerekmektedir.

Ersağ ltd. şti, hiçbir şirketi taklit etmeden, kendi ürettiği ürünleriyle, kendi para birimiyle, kendi sistemiyle yerli firma olmanın haklı gururunu yaşayan ender firmalardandır.

1-Ersağ yerli firmadır.

2-Ersağ üretici firmadır.

3-Ersağ ürünlerinde kullanılan kimyasallar organik olup, doğa  ve insan sağlığına zarar vermez.

4-Ersağ temizlik ürünlerinde organik sertifikasıyla Türkiye’de ilklerden olmuştur.

5-Ersağ ürünlerinin hiçbirinde fosfat yoktur.

6-Ersağ çamaşır,bulaşık ve tül perde tozlarında fosfat kullanmayarak yine Türkiye’de bir ilke imza atmıştır.

7-Ersağ ürünleri konsantre olup ekonomiktir.

8-Ersağ şirketi ürünüyle, çalışanıyla, üyesiyle ve müşterisiyle bir ailedir.

9-Ersağ yarınlarımız dediğimiz çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakma adına biliçli çevre gönüllüleri oluşturmuştur.

10-Ersağ ülkemiz ve insanlarımız için sağlıklı toplum oluşturmayı kendisine görev edinmiş, insan ve çevre sağlığı için dil, din, ırk, ulus ayrımı yapmadan çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha temiz bir Dünya, daha sağlıklı bir toplum için ERSAĞ ürünlerini tercih edelim !

Ürünlerimizi kullanmak isteyen aşağıdaki iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir.  Sormak istediğiniz sorulara cevap alabilirsiniz.

Not: Şirketimize üye olmak isteyenden  üyelik ücreti alınmamaktadır.

Üye olabilmeniz için 100 -150 tl’ lik ürün almanız yeterlidir. (100 TL’nin üzeri Kargo Ücreti Şirkete aittir)

100 tl ‘ lik ürün alırsanız. her ay değişen 5 adet  promosyon (hediye) üründen 1 adet alma hakkınız ,

150 tl ‘ lik ürün alırsanız yine bu 5 adet promosyon (hediye) üründen 3 adet seçme hakkınız vardır.

Örnek

150 tl ‘lik ürün alan üyelerimizin promosyonu, yani hediyesi 55.oo  ila 70.00 tl ‘yi bulmaktadır. Yani ürünleriniz nerdeyse bedava ya gelmektedir. Bu ürünlerimizi hem kullanarak sağlığınıza, çocuklarınıza ve çevrenize  zarar vermeyecek,  hemde dostlarınıza tavsiye ederek para da kazanabilirsiniz.

TANITIM VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Üyelik Avantajları

Ersağ ürünlerini ücretsiz üyelik yaparak %10 dan başlayıp %33 e varan indirimlerle kullanabilirsiniz; ayrıca 100 lira ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz olup, 100 lirada 1 bedava ürüne 150 lirada 3 bedava ürüne sahip olabilirsiniz. ERSAĞ 7 de 5 kampanyalarını takip etmeniz halinde ise 150 lirada 5 bedava ürüne sahip olabilirsiniz. Ersağ ürünlerini satış yapan kişilerden (arkadaşınız veya çevrenizden) aldığınız takdirde ürünlere satış fiyatını ödemek zorunda kaldığınız gibi bedava ürünlerden de yararlanamazsınız.

Üye Olmak İçin Tıklayınız

ersag uyelik için tiklayin

Muzaffer ULUDAĞ ÖncüÜst Direktör : 0544  4378722

email : saglikyatirim@hotmail.com

ev hanımlarına büyük sorumluluk,

 

 

 

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co